přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Karlovy Vary City Card » 52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

 

26.06.2017

zařazeno v kategorii: Karlovy Vary City Card | autor: Redakce | komentáře: 0

 

Mezinárodní filmový festival se připravuje na svůj 52. ročník a už nyní představil některá zvučná jména zahraničních hostů, která budou k vidění ve festivalových ulicích Karlových Varů.

Hostem MFF karlovy vary bude americký herec, držitel dvou Oscarových nominací, Jeremy Renner.
Herec a hudebník Jeremy Renner, hlavní představitel šesti Oscary oceněného filmu Smrt čeká všude, hvězda akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission Impossible, osobně převezme na 52. MFF Karlovy Vary Cenu prezidenta MFF KV a představí svůj nejnovější snímek Wind River.

Dalším významným hostem letošního ročníku bude herečka a producentka Uma Thurmanová, držitelka Zlatého globu za film Duševní slepota, oscarové nominace za film Pulp Fiction: Historky z podsvětí a více než dvacítky prestižních ocenění z filmových přehlídek a festivalů. V rámci slavnostního zahájení převezme Cenu prezidenta MFF KV.

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary osobně převezme Casey Affleck, letošní držitel Oscara, Zlatého globu a bezpočtu dalších ocenění za hlavní roli ve filmu Místo u moře (Manchester by the Sea, 2016)

Tento jedinečný filmový svátek se bude konat od 30. června do 8. července 2017 a kromě filmových hvězd nabídne opět spoustu filmů od nejrůznějších režisérů z celého světa, bohatý doprovodný program, koncerty a party konající se po celém městě.

Hlavním centrem karlovarského filmového festivalu bude opět hotel Thermal, filmové projekce a doprovodné akce budou probíhat po celých Karlových Varech.

Zahajovacím filmem letošního ročníku MFF KV bude netradiční romantická komedie Pěkně blbě (The Big Sick) režiséra Michaela Showaltera. Film bude následně uveden do české distribuce v rámci distribučního labelu KVIFF Distribution, který je společným projektem MFF Karlovy Vary, společnosti Aerofilms a České televize, jehož cílem je představovat domácímu publiku originální filmové počiny. Zahajovací film bude uveden nejen ve Velkém sále hotelu Thermal, ale ve stejném čase také na dvou dalších projekcích pro veřejnost.

V rámci slavnostního zakončení 52. MFF KV bude uvedena mysteriózní sci-fi režiséra Denise Villeneuva Příchozí (Arrival), v němž hlavní roli vytvořil Jeremy Renner, letošní host a laureát Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary.

Na MFF Karlovy Vary soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích a jsou hodnoceny odbornou i diváckou porotou. MFF Karlovy Vary je ve své kategorii jedním z mála festivalů otevřených laické veřejnosti. Nejlepší film je oceněn Křištálovým glóbem na slavnostním zakončení festivalu. Ceny se rozdávají také za nejlepší režii, ženský a mužský herecký výkon a mnohé další. Každoročně se po červeném koberci projde řada významných osobností.

Přehled všech vybraných doprovodných akcí spolu s programem filmů naleznete na www.kviff.com.

Uložit

Uložit

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Karlovy Vary City Card

« zpět na seznam aktualit

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

Karlovy Vary City Card
Turistické Informační Centrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 777 747 448
E-mail: info@kvcard.cz