přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Karlovy Vary City Card » Sférické kino v OC Fontána

Sférické kino v OC Fontána

 

25.09.2015

zařazeno v kategorii: Karlovy Vary City Card | autor: Redakce | komentáře: 0

 

Sférické kino v OC Fontána Karlovy Vary bude přístupné pro návštěvníky zdarma v termínu 26. - 28.9. v čase 12 - 17 hodin.

Mobilní planetárium – nový způsob vzdělávání pro děti i dospělé. Sférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. Jedná se o výukové a dokumentární filmy, ale také o čistě zábavní atraktivní show s 3D efektem. Jedná se o sférický 360º výhled, jaký nemůže poskytnout žádné dnešní mobilní kino.

Vizualizace v digitální pojízdné kupoli je založená na nejnovější technologii. Tento systém otevírá nové možnosti a nemožné se stává skutečností! Cílem akce je podpora zájmu mládeže o svět kolem nás i vesmír, který nás obklopuje a motivovat mladé lidi k udržení kroku s rychle se rozvíjejícími technologiemi.

V čem je sférická projekce jedinečná?

  • divákům se otevírá možnost stát se přímým účastníkem děje.
  • vědci dokázali, že vyboulený pohled a jasné barvy velmi pozitivně působí na centrální nervový systém dítěte a na jeho emocionální i fyziologický vývoj.
  • SFÉRICKÉ KINO svým projekčním systémem nabádá děti k přirozenému osvojování si informací. Edukační filmy vtáhnou děti přímo do děje a velmi efektivně jim zprostředkují i vzdělávací obsah.

Náš vesmír skrývá tolik tajemství, a tak málo o něm víme…
Jedná se o projekční techniku, která má schopnost projekce na půlkulovou plochu, a diváci přitom sledují promítaný obraz vleže nad sebou a také po všech stranách nafukovací kupole. Tato přenosná planetární kupole slouží jako promítací plátno nejen pro projekci „umělé oblohy“, ale divákům lze během krátké chvíle demonstrovat také podmořský svět, lety do vesmíru či robotická vozítka na povrchu planety Mars. Návštěvník se tak vcítí do kůže kosmonauta a může si představovat, jaké to je být ve stavu bez tíže, nebo jak z perspektivy člověka procházejícího se po Měsíci vypadá v dáli planeta Země.

Nejefektivněji působící forma filmové projekce, která navíc přijede přímo k Vám!

„Sférické kino“ se snaží podpořit zájem mládeže o svět kolem nás i vesmír, který nás obklopuje a motivovat mladé lidi k udržení kroku s rychle se rozvíjejícími technologiemi.

Filmy k promítání:

  • „Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci“
  • „Tajemství stromů“
  • „Kaluokahina. Začarovaný korálový útes“
  • „Jak vznikl Život“
  • „Dvě sklíčka – úžasný teleskop“
  • „IBEX. Během hledání sluneční soustavy“

Představení s doprovodným programem trvá max. 45 min.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Karlovy Vary City Card

« zpět na seznam aktualit

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

Karlovy Vary City Card
Turistické Informační Centrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 777 747 448
E-mail: info@kvcard.cz