přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Karlovy Vary City Card » Boží Dar, turistický ráj

Boží Dar, turistický ráj

 

12.11.2015

zařazeno v kategorii: Karlovy Vary City Card | autor: Redakce | komentáře: 0

 

Boží Dar, kouzelné městečko v srdci Krušných hor leží v nadmořské výšce 1 028 m nad mořem, což z něj činí nejvýše položené město nejen v České republice, ale také ve střední Evropě.

Město obklopené panenskou přírodou, pod vrcholkem nejvyšší hory Klínovec je ideálním místem a oblíbeným střediskem jak pro zimní sporty, tak pro letní pěší turistiku a cykloturistiku.

Léto ve znamení turistiky

Pokud jste vyznavači turistiky, či nordic walkingu, jistě vás potěší, že Krušné hory nabízí kilometry turistických značených cest a stezek různých délek a obtížností. Oblíbeným cílem turistů je bezesporu 3200 m dlouhá naučná stezka přírodní rezervací Božídarské rašeliniště, kde se vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů, dále pak technická kulturní památka a jedinečné vodní dílo Blatenský příkop, nejvyšší hora české strany Krušných hor Klínovec, radonové lázně Jáchymov a v neposlední řadě německé městečko Kurort Oberwiesenthal, nabízející turistům sportovní areály, rozhlednu Fichtelberg a další zajímavosti a aktivity.

S dětmi se pak můžete vydat na Ježíškovu cestu, která je plná zábavy a úkolů. Cesta nabízí dva okruhy. Malý okruh, určený pro nejmenší děti je dlouhý 5 600 m, velký okruh má 12 900 m a je ideální pro větší děti a zdatné malé turisty. Od roku 1994 funguje na Božím Daru také Ježíškova pošta, speciální poštovní schránka, kam může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání.

Pro cyklisty je připraveno 400 km různých náročných tratí, z nichž některé vedou přes hranice do sousedního Německa. Nejznámější trasa vede po Krušnohorské magistrále, která je v zimě využívána běžkaři.

Pro velmi náročné cyklisty se zde nachází také 4 sjezdařské trasy pro downhill, kde se každoročně pořádají pohárové závody a mistrovství České republiky ve sjezdu na horských kolech.

Zimní radovánky na Božím Daru

V zimě jsou Krušné hory velmi vyhledávanou oblastí hlavně díky kvalitním sjezdovkám a kilometrům běžkařských stop.

V okolí Božího Daru je na 120 km upravených různě náročných běžeckých tratí. Nejznámější je však cyklistická a běžecká trasa táhnoucí se nádhernou přírodou mezi lesy a loukami, přes vrcholky Krušných hor, Krušnohorská magistrála. Trasa dlouhá 242 km začíná na západě u vodní nádrže Skalka v Chebu a končí v severočeském Sněžníku u Děčína.

 

Kompletní trasa Krušnohorské magistrály
Cheb – Františkovy Lázně – Vojtanov – Luby – Kraslice – Bublava – Jelení – Horní BlatnáBoží Dar – Měděnec – vodní nádrž Přísečnice – Hora sv. Šebestiána – Kalek – Mikulovice – vodní nádrž Fláje – Nové Město – Cínovec – Fojtovice – Krásný Les – Sněžník

 

Díky vynikajícím sněhovým podmínkám si můžete na Božím Daru a v jeho bezprostřední blízkosti vyzkoušet několik sjezdových tratí s různou délkou a obtížností vhodnou jak pro děti, začátečníky tak i pro náročné lyžaře. Celkem se zde nachází desítky kilometrů sjezdových tratí s 19 vleky a 4 sedačkovými lanovkami.

Dalšími možnostmi zimního vyžití jsou oblíbené výlety na sněžnicích, snowboarding, nový zimní sport snowkiting a super zábava pro děti i dospělé snowtubing.

Ať se rozhodnete navštívit Boží Dar v létě nebo zimě, vždy si tu užijete spoustu zábavy, adrenalinu, nebo naopak klidu a souznění s horskou přírodou.

 

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Karlovy Vary City Card

« zpět na seznam aktualit

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

Karlovy Vary City Card
Turistické Informační Centrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 777 747 448
E-mail: info@kvcard.cz